Od 1998 roku specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach stosowania przepisów dotyczących udzielania zamówień publicznych, doskonale zorientowana w specyfice pracy zamawiających klasycznych i sektorowych, menedżer z wieloletnim doświadczeniem odpowiedzialny za obszar zakupów. Kierowała projektami transformacji organizacji zakupowych w celu zapewnienia zwiększenia efektywności procesu zakupowego przy wykorzystaniu najlepszych praktyk rynkowych.
Wiedzę o systemie zamówień publicznych zdobywała pracując w Urzędzie Gminy Pomiechówek, w Urzędzie Zamówień Publicznych, w Urzędzie m.st. Warszawy Dzielnica Mokotów, w Banku Gospodarstwa Krajowego. W kolejnych latach była odpowiedzialna za obszar zakupów w Stołecznym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej S.A., Dalkii Warszawa S.A. oraz w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie S.A., gdzie stworzyła i wdrożyła model organizacji zakupowej Grupy Kapitałowej PGNiG oparty na centralnym zarządzaniu kategoriami zakupowymi w celu zwiększenia efektywności zakupów z jednoczesnym uzyskaniem znacznych oszczędności rdr.
Była Członkiem Zarządu PGNiG Serwis sp. z o.o., spółki będącej Centrum Usług Wspólnych dla GK PGNiG, gdzie nadzorowała obszary m.in. związane z organizacją Spółki, architekturę procesów biznesowych oraz koordynację realizowanych w Spółce projektów, obszar wszystkich zakupów realizowanych przez Spółkę, również tych realizowanych na rzecz klientów Spółki, zarządzanie i administrowanie obiektami, inwestorstwo zastępcze, a także całokształt przedsięwzięć związanych z zastosowaniem informatyki w Spółce, w zakresie realizacji i dostarczania usług informatycznych, zarządzania majątkiem informatycznym, nawiązywania współpracy i budowania relacji z klientami.
Pełniła funkcję Dyrektora Pionu Zakupów w spółce Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Grupie Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. oraz Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Autorka wielu publikacji dotyczących udzielania zamówień publicznych.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, podczas których przedstawia od strony praktycznej zagadnienia dotyczące zamówień publicznych oraz zarządzania funkcją zakupową w celu osiągnięcia jak najwyższej efektywności zakupowej.
Wielokrotnie była uczestnikiem prac komisji sejmowych nad projektem nowelizacji ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych.
Przemysław Grosfeld jest doświadczonym specjalistą w dziedzinie regulacji gospodarczych i zamówień publicznych. W ostatnich latach pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Jego rola obejmowała kluczowe zadania związane z nadzorem merytorycznym nad działalnością Prezesa UZP oraz realizację inicjatyw legislacyjnych dotyczących systemu zamówień publicznych.
Departament, którym kierował Pan Grosfeld, zajmował się także kształtowaniem polityki zakupowej państwa oraz obsługą Komitetu do spraw Kontroli w Zamówieniach Publicznych. W swojej pracy odznaczał się profesjonalizmem i skutecznością, co przyczyniło się do licznych usprawnień w sektorze zamówień publicznych.
Radca prawny, absolwentka wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ukończyła także Podyplomowe Studium Prawa Europejskiego prowadzone przez WPIA UW oraz Podyplomowe Studia Menedżerów Zakupów SGH. Członek Krajowej Izby Odwoławczej od 2017 r. Z dniem 8 sierpnia 2023 r. powołana do pełnienia funkcji Wiceprezesa Izby. Posiada wieloletnią praktykę zawodową związaną z zamówieniami publicznymi, nabytą podczas pracy lub współpracy z zamawiającymi, wykonawcami oraz firmami doradczymi. Autorka publikacji dotyczących zamówień publicznych. Były szkoleniowiec i wykładowca.
Adwokat niewykonujący zawodu, Naczelnik Wydziału Prawa Zamówień Publicznych w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Sekretarz Komitetu do Spraw Kontroli w Zamówieniach Publicznych, członek Zespołu do spraw certyfikacji wykonawców w zamówieniach publicznych oraz polityki zakupowej państwa. Brał udział w pracach nad obowiązującym prawem zamówień publicznych i polityką zakupową państwa. Uczestnik procesu legislacyjnego projektu ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Bierze udział w pracach nad platformą internetową pzp.gov.pl.
Pan Przemysław Grosfeld w ostatnich latach pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Zadania Departamentu obejmowały m.in. prowadzenie spraw wynikających z nadzoru merytorycznego nad realizacją zadań Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, podejmowanie lub realizację inicjatyw, w tym legislacyjnych, związanych z kształtowaniem systemu zamówień publicznych oraz polityki zakupowej państwa, a także obsługę Komitetu do spraw Kontroli w Zamówieniach Publicznych.
Z zamówieniami publicznymi związana od 20 lat. Posiada doświadczenie w pracy na rzecz dużych podmiotów zamawiających oraz reprezentacji stron przed Krajową Izbą Odwoławczą. Jako biegły sądowy współpracuje z organami ścigania i sądami w całej Polsce prowadząc analizy dokumentacji oraz przygotowując opinie w zakresie zamówień publicznych, głównie w postępowaniach karnych. W 2023 r., kierowany przez nią zespół otrzymał prestiżową nagrodę ministra technologii i rozwoju dla najlepszego zespołu zamawiającego w kategorii „zamawiający o wysokim poziomie profesjonalizacji”.
Jest wybitnym ekspertem od wszelkich problemów prawnych związanych z branżą budownictwa, infrastruktury i transportu.
Posiada bardzo bogate doświadczenie w zakresie prawa zamówień publicznych, procedur ochrony środowiska, procesów inwestycyjnych, w tym projektowania ze szczególnym uwzględnieniem infrastruktury kolejowej oraz drogowej.
Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych. Wykładowcą Studiów Podyplomowych dotyczących realizacji inwestycji w oparciu o procedury FIDIC oraz Banku światowego na Politechnice Poznańskiej i Politechnice Gdańskiej. Została wpisana na listę specjalistów do kontroli projektów unijnych przy Ministerstwie Gospodarki. Działa w zakresie współtworzenia nowych regulacji prawnych i rozwiązań kontraktowych m.in. w ramach Forum Inwestycyjnego organizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Prowadzi również szkolenia z zakresu rozwoju branży inwestycji infrastrukturalnych.
Zamiłowanie do prawa zamówień publicznych towarzyszy jej już od studiów, które ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu w 2001 roku. W latach 2001 – 2003 uczęszczała na studia doktoranckie organizowane przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. W roku 2006 uzyskała wpis na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.
Z pewnością nieocenione wydaje się być jej doświadczenie, gdyż wpływa na wybór najlepszych rozwiązań umożliwiających zapobieganie sytuacjom problemowym bądź radzenie z już istniejącymi.
Grzegorz Żołędziewski jest przedsiębiorcą, wizjonerem i strategiem rozwoju firm, mentorem i coachem w obszarze życia i biznesu. Osobista misja Grzegorza to wspieranie ludzi w odnalezieniu swojej życiowej i biznesowej drogi, w oparciu o wartości, potrzeby i priorytety. Jest autorem metody i portalu Why. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji przywódczych, opartych na kulturze wartości, oraz w tworzeniu kompletnych strategii rozwoju, w zgodzie z wewnętrznymi wartościami i potrzebami. Od 2017 roku rozwija swoją firmę doradczą WHY Business Consulting.
Wcześniej, przez 25 lat zdobywał doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowymi firmami, na stanowiskach prezesów, członków zarządu, dyrektorów administracyjnych, finansowych i IT. Firmy z którymi pracował pochodzą z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Europy południowo-wschodniej oraz Azji.
Wśród nich jest Associated British Foods plc, czołowy brytyjski koncern spożywczy i odzieżowy (Primark), dla którego Grzegorz przez 10 lat współzarządzał europejską częścią biznesu AB World Foods. Wcześniej, przez 6 lat budował i współ zarządzał firmą Euroveder z francuskiej grupy Saint-Gobain, światowego lidera produkcji szkła i w branży materiałów budowlanych.
Więcej o biznesowej karierze Grzegorza Żołędziewskiego na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/gzoledziewski/
Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych i procesie inwestycyjnym. Posiada doświadczenie w kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych a od 2014 świadczy doradztwo na rzecz zamawiających i wykonawców. Obsługuje zamówienia publiczne, prowadzi postępowania przetargowe, sporządza dokumentację zamówienia, prowadzi sprawy odwoławcze, począwszy od złożenia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej przez zastępstwo przed KIO do wnoszenia skargi na wyrok KIO.
Ponadto dokonuje audytów ofert przetargowych, świadczy wsparcie prawne podczas kontroli wydatkowania środków publicznych, wspiera na etapie realizacji kontraktów publicznych.
Autorka wielu publikacji, w tym artykułów w Forum Prawnym, prasie branżowej czy dzienniku Gazeta Prawna, współautorka Leksykonu Zamówień Publicznych. Wykładowca i trener wielu instytucji sektora publicznego szczebla centralnego i samorządowego, jak również przedsiębiorców.
Zamówieniami publicznymi zajmuje się od 2004 roku. Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych. Prawnik, specjalista w zakresie prawa zamówień publicznych, kierownik wydziału zamówień publicznych i funduszy zewnętrznych w jednostce sektora finansów publicznych. Prelegent na konferencjach z zakresu zamówień publicznych. Szkoleniowiec i wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu zamówień publicznych.
Swoje doświadczenie – w szczególności przy realizacji zamówień finansowanych ze środków UE – zdobyła dzięki współpracy z licznymi instytucjami zamawiającymi oraz reprezentacji stron przez Krajową Izbą Odwoławczą. Posiada praktyczne doświadczenia przy przygotowywaniu i prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego. Autorka wielu publikacji z zakresu zamówień publicznych.
Zajmuje się głównie sprawami z zakresu zamówień publicznych, zarówno dla zamawiających, jak i wykonawców. Przewodniczył komisjom przetargowym udzielających największych zamówień publicznych w Polsce, w szczególności, w sektorze administracji publicznej, JST, służby zdrowia, sportu itp. Obsługuje kompleksowo i reprezentuje zarówno małych i średnich przedsiębiorców, jak i duże międzynarodowe korporacje działające w formie spółek uczestniczące w postępowaniach przetargowych.
Brał udział w kilkuset sprawach przed KIO oraz sądami okręgowymi w sprawach skarg na orzeczenia Izby. Obrońca w postępowaniach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Autor ponad dwustu publikacji popularnonaukowych z tego zakresu, uzyskał tytuł doktora prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu w Łodzi i doktora nauk humanistycznych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 30 lat zatrudniony na UAM, gdzie prowadzi wykłady z teorii państwa i prawa, zamówień publicznych. Powołany został przez Rektora UAM na stanowisko kierownika Studium Podyplomowego z zakresu zamówień publicznych pod patronatem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie. Trener na wielu szkoleniach i warsztatach o charakterze zamkniętym dla instytucji publicznych i biznesu oraz otwartych. Jeden z organizatorów i główny prelegent na Kongresie Prawa Zamówień Publicznych zorganizowanym przez OIRP w Poznaniu.
Prowadzi wykłady Na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z zamówień publicznych na Podyplomowym Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej.
Przygotowuje z zamówień publicznych do wykonywania zawodu kolejne roczniki aplikantów w OIRP w Poznaniu.
Autor dwóch monografii książkowych: „Zamówienia publiczne. Aspekty praktyczne w komentarzach” (Poznań 2015) oraz „Polityka antykorupcyjna w prawie zamówień publicznych” (Poznań 2016) oraz ponad 200 artykułów popularnonaukowych z tej dyscypliny prawa.
Za pracę dydaktyczna uzyskał wiele wyróżnień i nagród, w tym te najważniejsze. Przez kolejne trzy lata uzyskał nagrodę dydaktyczną Rektora UAM tj. w roku akademickim 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 tytuł Praeceptor Laureatus czyli Najlepszego Dydaktyka na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.
Natomiast w roku akademickim 2019/2020 Rektor UAM postanowił, że osoba, która trzykrotnie uzyska tytuł Praeceptor Laureatus z danego Wydziału czyli jest najlepszym dydaktykiem na Wydziale, uzyskuje tytuł Praeceptor Optimus, czyli najwyższą nagrodzę dydaktyczną na UAM.
Tak też się stało w roku akademickim 2019/2020 dr Norbert Gill uzyskał za swoją pracę dydaktyczną, nagrodę Rektora UAM Praeceptor Optimus.
Wysiłki związane z pracą zdalną w okresie pandemii zaowocowały nagrodą, a mianowicie Samorząd Studentów UAM w głosowaniu powszechnym w którym wzięli udział studenci całego Uniwersytetu wybrali go „Najlepszym Dydaktykiem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w okresie nauczania zdalnego”.
W roku 2024 za całokształt pracy na uczelni, Minister Edukacji i Nauki nadał mu Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Od 1989 r. zajmuje się przygotowaniem, prowadzeniem i doradztwem w zakresie zamówień publicznych zamawiających.
Posiada także bogate doświadczenie zdobyte w trakcie obsługi podmiotów wykonawców, w tym reprezentację przed składami orzekającymi Krajowej Izby Odwoławczej. Autor i współautor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych. Współpracował z Wolters Kluwer Polska SA, aktualnie współpracuje z wydawnictwem Wiedza i Praktyka oraz specjalistycznym dwumiesięcznikiem „Zamawiający”.
Wykładowca studiów podyplomowych: Politechniki Poznańskiej ( Zamówienia Publiczne i Partnerstwo Publiczno – Prywatne), Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ( Audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych), Wykładowca i promotor w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy (Zamówienia publiczne), a także wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (Studia Podyplomowe Zamówienia Publiczne).
Od 2007 r. prowadzi autorskie szkolenia i warsztaty z zamówień publicznych skierowane, zarówno do przedstawicieli zamawiających, jak i wykonawców. Obecnie doktorant Politechniki Poznańskiej, Wydziału Inżynierii Zarządzania – specjalizacja zamówienia publiczne. Informacje dodatkowe na stronie: www.zprzetargi.pl. Absolwent Uniwersytetu im.A.Mickiewicza w Poznaniu oraz członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oddział Poznań.
Od 2019 r. wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie będącej inwestorem zastępczym dla Miasta Poznań przy realizacji największych inwestycji. Jako członek zarządu stojącego na czele spółki PIM odpowiada więc za nadzór nad najważniejszymi zadaniami inwestycyjnymi w Poznaniu, szczególnie w zakresie zamówień publicznych, nadzoru prawnego oraz obszaru informacyjno-komunikacyjnego spółki. Od 2014 r. asystent i doradca prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Absolwent kierunków Politologia (I stopnia) oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna (II stopnia) na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także podyplomowo Rachunkowość i Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Mgr inż. budownictwa, członek Rady Zamówień Publicznych przy Prezesie UZP w latach 2016-2024, biegły sądowy ds. zamówień publicznych przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, trener i były arbiter z listy Prezesa UZP, założyciel i wieloletni prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, doradca w zakresie zamówień publicznych na prace projektowe i roboty budowlane, autor i współautor wielu publikacji nt. interpretacji przepisów prawa zamówień publicznych i praktyki postępowań, w tym 2 Komentarzy prawa zamówień publicznych Wydawnictwo Wolters Kluwer Sp. z o.o.
Od 2002 r. zajmuje się szeroko rozumianą tematyką zamówień publicznych. Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Publicznych. W latach 2004–2007 był arbitrem na liście prowadzonej przez Prezesa UZP. Od 2006 r. współpracuje z zamawiającymi doradzając oraz prowadząc jako pełnomocnik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Przed Krajową Izbą Odwoławczą reprezentuje również Wykonawców. Prelegent na największych konferencjach z zakresu zamówień publicznych. Prowadzi szkolenia otwarte i dedykowane, autor wielu publikacji branżowych dotyczących zamówień publicznych. Właściciel firmy doradczej PROZAM Piotr Pieprzyca.
Radca Prawny Kinga Ławniczak prowadząca Kancelarię Radcy Prawnego. Praktyk specjalizujący się w zamówieniach publicznych od 1996 roku, szkoleniowiec, biegły, autorka publikacji z zakresu zamówień publicznych. Prowadziła zajęcia na podyplomowych studiach z zakresu zamówień publicznych na Politechnice Poznańskiej (16 edycji). Specjalizuje się w zamówieniach publicznych udzielanych przez szpitale, PGL LP, sądy powszechne oraz inne podmioty, w tym także przez podmioty sektorowe. Wieloletni praktyk w występowaniu przed KIO, a także w reprezentowaniu w postępowaniu skargowym przed SO
Posiada kilkunastoletnie bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców i podmiotów z sektora publicznego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z udzielaniem i realizacją zamówień publicznych oraz współpracą prywatnych inwestorów z sektorem publicznym.
Wspiera zamawiających w organizacji procedur zakupowych (w tym finansowanych z zewnętrznych źródeł), a wykonawców w skutecznym ubieganiu się o zamówienia publiczne i kontrakty PPP, w tym w sporach przed Krajową Izbą Odwoławczą.
Obsługuje na stałe przedsiębiorców startujących w przetargach pomagając im zarówno na etapie proceduralnym, jak i w toku realizacji kontraktów o zamówienia publiczne, a także doradza zamawiającym w efektywnych zakupach publicznych. Szczególnie lubi aktywność w procedurach negocjacyjnych.
Autor wielu artykułów i komentarzy z zakresu prawa zamówień publicznych i partnerstwa publiczno-prywatnego (Dziennik Gazeta Prawna, Zamówienia Publiczne. Doradca, Vademecum Zamówień Publicznych, Inwestycje Publiczne, Portal Samorządowy), wykładowca akademicki na studiach podyplomowych. Autor pierwszej na polskim rynku wydawniczym praktycznej publikacji „Partnerstwo publiczno-prywatne w modelu koncesyjnym – wybrane zagadnienia praktyczne” (wyd. Wolters Kluwer)
Swoim doświadczeniem dzieli się podczas licznych szkoleń oraz na łamach popularnego bloga i podcastu „Wygraj w KIO”. Fan włoskiego calcio i wszystkiego co rzymskie.
Wspólnik zarządzający w kancelarii Jerzykowski i Wspólnicy Sp. k. Radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie zamówień publicznych, przekształceń własnościowych, przygotowania i realizacji procesu inwestycyjnego oraz projektów finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Wielokrotny pełnomocnik w postępowaniach przed Zespołami Arbitrów, Krajową Izbą Odwoławczą, Sądami Okręgowymi i Sądem Zamówień Publicznych. W latach 2002 – 2004 z-ca, a następnie dyrektor Departamentu Prawnego w Urzędzie Zamówień Publicznych. Uczestniczył w pracach nad projektem ustawy – Prawo zamówień publicznych z 2004 r. Współautor komentarzy do ustawy Prawo zamówień publicznych z 2004 r. i 2019 r., ustawy o PPP oraz kilkudziesięciu publikacji poświęconych tej tematyce.
Jako pierwszy Dyrektor Zespołu Szkoleń i Promocji Urzędu Zamówień Publicznych był odpowiedzialny za szkolenia dla trenerów i arbitrów. Były ekspert ds. zamówień publicznych w Gminie Warszawa Centrum. Współzałożyciel, prezes zarządu spółek: Centrum Zamówień Publicznych oraz Forum Edukacyjne Centrum Zamówień Publicznych
Od 1999 roku pracujący na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Wielkopolsce.
Przewodniczący Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniczce Prezydenta Miasta. Poznania ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Ekspert ds. dostępności, Jako ekspert ds. dostępności współpracował m.in. z Najwyższą Izbą Kontroli, PFRON, Samorządem Województwa Wielkopolskiego.
Współautor „Programu wyrównywania szans osób z niepełnosprawnościami i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu oraz pomocy w realizacji zadań na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w województwie wielkopolskim na lata 2014-2020” (2014)
Trener w zakresie obsługi klienta z niepełnosprawnościami. Od 2016 roku przeszkolił ponad 3 000 osób na terenie naszego kraju.
Członek kapituły konkursu „Wielkopolska Otwarta na Osoby z Niepełnosprawnościami”, a także członek kapituły „Poznań Dostępny 2019”.
Inicjator utworzenia Poznańskiego Centrum Dostępności, które funkcjonuje od sierpnia 2024 w stolicy Wielkopolski.
Kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, pracownik naukowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta Uniwersytetu w Kilonii (Niemcy), Uniwersytetu w Edynburgu (Szkocja) i Uniwersytetu Berkeley (USA). Zainteresowania badawcze dotyczą epigenezy umysłu, czyli możliwości kształtowania mózgu człowieka pod wpływem bodźców środowiskowych. Zajmuje się psychologią uniwersalnego projektowania (universal design), neurodydaktyką i problematyką brainfitness.
Autor trzech monografii naukowych i kilkudziesięciu artykułów. Prowadzi działalność szkoleniowo-doradczą. Współautor bloga: designforall.pl.
Absolwent Politechniki Poznańskiej Wydział Inżynierii Zarządzania. Doświadczenie zdobywał w Przemyśle stoczniowym. Elektronizacja procesów zakupowych w biznesie od 2009. Elektronizacja zamówień publicznych sektora publicznego od 2012. Współzałożyciel i Wiceprezes Open Nexus Sp. z o.o. Firmowy ekspert do spraw podpisów elektronicznych.
Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w przygotowywaniu, prowadzeniu oraz koordynacji i nadzorze procesu zakupowego w jednostkach sektora finansów publicznych, administracji rządowej, sektorze samorządowym oraz służbie zdrowia. Trener na wielu szkoleniach otwartych i zamkniętych, doradca zamawiających i wykonawców w zakresie postępowań, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Redaktor Naczelna czasopisma PRZETARGowa.pl
Wieloletni praktyk w dziedzinie zamówień publicznych od strony zamawiającego. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Z Open Nexus związana od 2021 r., wspiera i doradza zarówno zamawiającym jak i wykonawcom w zakresie merytorycznym związanym z procedurą udzielania zamówień publicznych. Członek zespołu projektowego narzędzia asystentOS – systemu wspierającego zamawiających w procesie udzielania zamówień publicznych, począwszy od planowania zamówień.
Trener, wykładowca, konsultant regulaminów wewnętrznych do udzielania zamówień publicznych. Od 2016 roku związany z Open Nexus. Ekstrawertyk, pasjonat zamówień publicznych. Konsultant w zakresie zmian regulaminów zakupowych do 130 tys. zł.
Zamówieniami publicznymi zajmuję się od 2006 r., jako absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego zacząłem przygodę z „przetargami”. Przez te wszystkie lata zdobywałem doświadczenie w zamówieniach publicznych na różnych szczeblach administracji publicznej oraz współpracowałem z przedsiębiorcami i instytucjami kontrolnymi. Dzięki temu nie są mi obce problemy z jakimi borykają się zamawiający i wykonawcy.